Alles Over Hoop: een verhaal over veerkracht, herstel en wat wél mogelijk is 

Op je 17e betrokken raken bij een ernstig ongeluk. Drie maanden in coma liggen. En daarna alles opnieuw moeten leren. Voor veel mensen klinkt dat als een onoverkomelijke uitdaging. Voor Yuri werd dit het begin van een nieuwe weg. 

Met het initiatief Alles Over Hoop laat Yuri zien dat er, ook na een ingrijpende hersenaandoening, ruimte kan zijn voor herstel, groei en nieuwe dromen. Als partner van Alles Over Hoop zet de Hersenstichting zich in om meer aandacht te vragen voor de impact van hersenletsel én het belang van onderzoek en ondersteuning. 

Als je leven plotseling verandert 

Elk jaar krijgen ongeveer 130.000 Nederlanders te maken met niet-aangeboren hersenletsel. Iedereen beleeft de gevolgen van hersenletsel anders. Voor veel mensen heeft het invloed op werk, studie, relaties en dagelijkse activiteiten. Ook Yuri’s leven veranderde van de ene op de andere dag door een ernstig ongeluk. Hij hield hier hersenletsel aan over en moest jarenlang revalideren. 

In plaats van te kijken naar wat niet meer mogelijk was, richtte Yuri zich op wat nog wél kon. Stap voor stap werkte hij aan zijn herstel. Zijn verhaal laat zien hoeveel doorzettingsvermogen, ondersteuning en hoop kunnen betekenen wanneer je leven plotseling op zijn kop staat. 

De documentaire Alles Over Hoop 

In de documentaire Alles Over Hoop wordt Yuri gevolgd tijdens zijn weg terug. Van zijn revalidatie en trainingen tot het behalen van een bijzondere sportieve uitdaging: een triathlon. 

De film laat niet alleen zien welke impact hersenletsel heeft op iemand zelf, maar ook op familie, vrienden en anderen die naast je staan. Een persoonlijk verhaal over doorzettingsvermogen, verbondenheid en nieuwe mogelijkheden. 

De documentaire is vanaf 19 juni te zien op allesoverhoop.com. Laat je e-mailadres achter om op de hoogte te blijven. Nieuwsgierig? Bekijk alvast de trailer. 

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Doe mee aan de 1/8 triathlon voor mensen met NAH 

Het verhaal van Yuri gaat verder. Op zaterdag 19 september wordt tijdens de 15e editie van Triathlon Zwolle een bijzondere 1/8 triathlon georganiseerd voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel. 

Samen met de Nederlandse Triathlon Bond, Triathlon Zwolle en Alles Over Hoop wordt een sportieve uitdaging georganiseerd waarbij niet prestatie of snelheid centraal staat, maar persoonlijke inzet, plezier en doorzettingsvermogen. 

De triathlon is speciaal bedoeld voor mensen met NAH die een sportieve uitdaging willen aangaan. Deelnemers kunnen op hun eigen niveau meedoen. Zwemmen, fietsen of handbiken en hardlopen of wheelen: iedereen doet mee op zijn of haar eigen manier. 

Ook deelname met een buddy is mogelijk. Een buddy biedt ondersteuning waar nodig, zodat deelnemers met vertrouwen aan de start kunnen verschijnen. 

Samen meer perspectief voor mensen met hersenletsel 

Met de documentaire en de triathlon wil Alles Over Hoop laten zien dat herstel verschillende vormen kent en dat mensen meer kunnen dan zij soms zelf denken. 

Daarnaast wordt geld ingezameld voor de Hersenstichting. Hiermee dragen deelnemers en donateurs bij aan meer onderzoek, betere ondersteuning en meer perspectief voor mensen met een hersenaandoening. 

Want hoe anders een toekomst er soms ook uit kan zien: er is altijd ruimte voor hoop. 

Meer weten over Alles Over Hoop of deelnemen aan de triathlon? Ga naar allesoverhoop.com 

Doe jij ook mee met de 1/8 triathlon?

Meld je aan!