Home
Alles over hersenen
Infolijn
Patiëntenverenigingen
Delen

Patiëntenverenigingen

Na de diagnose kunnen er vele vragen op u afkomen. De (huis)arts is in eerste instantie de aangewezen persoon voor het beantwoorden van individuele medische vragen. Daarnaast is er voor de meeste patiënten en hun betrokkenen ook een mogelijkheid om contact op te nemen met een patiëntenvereniging.

Bekijk hier informatie over activiteiten van de Hersenstichting met patiëntenverenigingen.

 

De bestaande patiëntenverenigingen verschillen in grootte, activiteiten en wijze van communiceren. Zo kunt u bij de één uw vragen stellen op een forum voor aangesloten leden en organiseert de ander ook landelijke en regionale bijeenkomsten. Ook zijn er verenigingen met aparte werkgroepen voor verschillende doelgroepen of aandoeningen.

 

Wilt u eens uitpraten met iemand die uw situatie uit eigen ervaring begrijpt? Informatie uitwisselen over een specifieke behandeling? Is er een specialist bij mij in de buurt? Hoe gaan anderen om met de gevolgen van deze aandoening? Zijn er boeken over dit onderwerp?

 

Voor deze en andere vragen kunt u contact opnemen met de onderstaande verenigingen:

Adca-Vereniging Nederland: www.ataxie.nl

Alzheimer Nederland: http://www.alzheimer-nederland.nl/

Angst, Dwang en Fobiestichting: www.adfstichting.nl

Anoiksis. Schizofrenie, psychosen en aanverwante stoornissen: www.anoiksis.nl

ApneuVereniging: www.apneuvereniging.nl

BOSK: Vereniging van motorisch gehandicapten en hun ouders: www.bosk.nl

Depressie Alliantie: www.depressie.org

Epilepsie Vereniging Nederland: www.epilepsievereniging.nl

Foetaal Alcohol Syndroom Stichting Nederland: www.fasstichting.nl

Fragiele X Vereniging Nederland: www.fragielex.nl

Hersenletsel.nl: www.hersenletsel.nl

Hoofdpijnnet: www.allesoverhoofdpijn.nl

Impuls & Woortblind: belangenvereniging voor mensen met ADHD, ADD,      dyslexie en dyscalculie en hun verwanten: http://www.impulsenwoortblind.nl/

ME/CVS vereniging: www.me-cvsvereniging.nl

MS Vereniging Nederland: www.msvereniging.nl

NAH-Stichting: www.nah-stichting.nl

Narcolepsie Stichting: www.narcolepsiestichting.nl

Nederlandse Hypofyse Stichting: www.hypofyse.nl

Nederlandse Meningitis Stichting: www.meningitis-stichting.nl

Nederlandse Rett Syndroom Vereniging: www.rett.nl

Nederlandse Sturge-Weber Vereniging: www.nvwsws.org

Nederlandse Vereniging van Dystoniepatiënten: www.dystonie.nl

Nederlandse Vereniging voor Addison en Cushing Patiënten: www.nvacp.nl

Nederlandse Vereniging voor Autisme: www.autisme.nl

Nederlandse Vereniging voor Narcolepsie: www.narcolepsie.nl

Nederlandse Vereniging voor Lymepatiënten: www.lymevereniging.nl

Neurofibromatose Vereniging Nederland: www.neurofibromatose.nl

Parkinson Vereniging: www.parkinson-vereniging.nl

Personen uit het Autisme Spectrum (PAS): www.pasnederland.nl

REM-slaapgedragsstoornis (RBD) Vereniging: rbd.vereniging.nl

Sarcoïdose Belangenvereniging Nederland: www.sarcoidose.nl

Stichting ALS: www.stichting-als.nl

Stichting Dwangstoornis: www.dwang.eu

Stichting Contusio Cerebri Fonds: www.hersenkneuzing.nl

Stichting Dravetsyndroom: http://www.dravetsyndroom.eu/

Stichting Gilles de la Tourette: www.tourette.nl

Stichting Tubereuze Sclerosis Nederland: www.stsn.nl

Stichting OPS: www.verenigingops.nl

Stichting RLS: http://www.stichting-restless-legs.org/

Stichting Unlocked (Locked-in Syndroom): http://www.stichtingunlocked.nl

Stichting VeraVitaal Foundation (hulp bij het omgaan van epilepsie): http://www.veravitaal.nl

Stichting Whiplash de Baas: www.whiplashdebaas.nl

Trigeminale Autonome Cefalalgieën (TAC). Website voor en door lotgenoten Clusterhoofdpijn, CPH en SUNCT: https://tacsweb.wordpress.com/

Vereniging Balans. Vereniging voor ouders van kinderen met leer-, ontwikkelings-      en gedragsstoornissen, zoals dyslexie, autisme en ADHD: www.balansdigitaal.nl

Vereniging HCHWA-D: www.katwijkseziekte.nl

Vereniging Misofonie: www.verenigingmisofonie.nl 

Vereniging Spierziekten Nederland: www.vsn.nl

Vereniging van Huntington: www.huntington.nl

Vereniging voor Manisch Depressieven en Betrokkenen (VMDB): www.nsmd.nl

Vereniging Verkeersslachtoffers: www.verkeersslachtoffers.nl

VKS: Patiëntenvereniging voor volwassenen, kinderen en stofwisselingsziekten, https://www.stofwisselingsziekten.nl/

Whiplash Stichting Nederland: www.whiplashstichting.nl

Ypsilon. Vereniging van familieleden van mensen met een verhoogde kwetsbaarheid voor psychose: www.ypsilon.org

 

 

Dit is contactinfo