Met deze 5 tips wennen je hersenen sneller aan de…
11 maart, 2026
Met deze 5 tips wennen je hersenen sneller aan de…
11 maart, 2026
Hoe schrijven mij heeft geholpen
05 maart, 2026
Maandag 26 augustus 2024
Op zaterdag 24 augustus vond de eerste editie van Swim4Brains plaats. Zo’n 20 ervaren zwemmers hadden een jaar lang getraind om onder professionele begeleiding het IJsselmeer over te zwemmen, van Stavoren naar Medemblik. Deze tocht van 22 kilometer is de langste afstand in een zoetwatermeer in Nederland en duurt zo’n tien uur. De zwemmers hebben hiermee maar liefst € 60.141,- opgehaald voor de Hersenstichting.

Sander Pluijm, initiatiefnemer van het evenement, besloot Swim4Brains te organiseren nadat zijn vader én schoonvader korte tijd na elkaar een hersenbloeding en -infarct kregen. Wat begon als een wild idee binnen zijn vriendengroep mondde uit in een toegewijd trainingsschema.
De zwemmers en begeleiders hadden last van de harde wind en golfslag op 24 augustus. Hierdoor is de zwemtocht halverwege gestaakt. De zwemmers hadden toen zo’n 11 kilometer gezwommen. Ze zijn met boten naar de Oosterhaven in Medemblik gebracht. Het laatste stuk in de haven konden zij nog wel zwemmen.



Meer weten over dit unieke evenement, de persoonlijke verhalen van de zwemmers lezen of een donatie doen? Ga naar Swim4Brains.nl.
11 maart, 2026
De zomertijd gaat in de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart weer in. Dat betekent dat de klok…
05 maart, 2026
Ik heb altijd wel geschreven, maar nooit zo vaak als nu. In mijn mailbox staan nog steeds concepten van berichten…